Vasarą pasitinkant

 

Bėgo prabėgo dar vieni mokslo metai... Nors sakoma, kad viščiukus skaičiuoti reikia rudenį, trečiokai tai darė gegužės 29 dieną. Kai mokytoja išvedė trečiųjų mokslo metų metinius įvertinimus, suskaičiavo visus klasės konkursų nugalėtojus, visi draugiškai susėdome klasėje ir pasidžiaugėme mūsų klasės šaunuoliais. Už puikius mokymosi rezultatus apdovanojome Justę ir Ivetą. Trys medaliai puikavosi ant mergaičių: Ivetos, Vaidos ir Justės užėmusių pirmas tris vietas renkant taškus class.dojo sistemoje. Daugiausiai knygų perskaitė Iveta, Danielius ir Dangis. Jie taip pat buvo apdovanoti. O gegužės 30 dieną su kuprinėmis ant pečių trečiokai patraukė į Sedos salelę pasitikti vasaros. Kartu žygiavo ir pulkelis mamyčių. Gamtoje visi drauge pramogavome: kepėme ant laužo dešreles ir draugiškai jomis vaišinomės, žaidėme įvairius žaidimus, rungtyniavome estafetėse, net rungėmes kvadrato varžybose prieš mamas. Vasarą pasitikome nuotaikingai.

 

Visi sveikina mamas...

 

 

 

Motinos dienai trečiokai pradėjo ruoštis iškart po Valentino dienos: pasisodino gėlytes ir jau augino, puošė klasę, gamino mamytėms dovanėles, mokėsi dainelių ir šokių, repetavo. Gegužės 9 dieną atėjo lauktoji diena. Vaikai padengė stalus ir laukė į klasę atskubančių mamyčių. Susirinkus mamoms vaikai jas sveikino, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, visi kartu smagiai šoko liaudies šokius ir „Ančiukų šokį“.  Į klasę buvo užsukę ir gandras, varlytė, žiogeliai ir paršiukas, kurie taip pat skubėjo sveikinti savo mamas. Po koncerto vaikai išgirdo atsakymus į jiems kilusius klausimus: kada išdygo pirmasis dantukas, kurią valandą gimė, kada ištarė pirmąjį žodį ir daugybę kitų. Vaikai su mamomis nukeliavo į vaikystę: kartu suko lankus, šokinėjo per šokdynę ir žaidė vaikų pamėgtus žaidimus. Paaiškėjo, kad mamyčių taip pat kadaise būta mažų ir jos puikiausiai prisimena visas vaikškas linksmybes.

 

Kalėdinės dovanos

 

 

 

Gruodžio 20d. 3a klasės mokiniai virto miško žvėreliais, kurie keliavo pas raganą, ieškodami savo kalėdinių dovanų. Kad kelias neprailgtų žvėreliai- trečiokai dainavo, muzikavo ir šoko. Kaip pagaliau pasiekė raganos pilį susidraugavo su ja ir atgavo dovanėles, sulaukė ir Kalėdų Senelio. Kadangi Senelis dar buvo visiškai jaunutis, vos 109 metų, jam prireikė pagalbininkų, kurie išdalintų tėveliams dovanas. Kalėdų Senelis paskelbė savo padėjėjo konkursą. Trečiokams teko atlikti pačias įvairiausias užduotis: sukurti savo prisistatymą, nupiešti Kalėdų Senelio portretą, supakuoti kalėdines dovanas, sukurti sveikinimus visiems šventės dalyviams. Visi konkurso dalyviai buvo labai šaunūs ir išradingi. Tad Kalėdų Senelis mielai priėmė juos į savo padėjėjų gretas ir visi kartu išdalino kalėdines dovanas į šventę atvykusiems artimiesiems. O tada trečiokų laukė keista staigmena. Lietuvos pašto siuntų tarnyba atgabeno jiems kalėdinę siuntą nuo paties Kalėdų Senelio iš tolimojo Šiaurės Poliaus. Gaila, kad į šventę negalėjo atvykti pats Kalėdų Senelis, mat, jį ištiko bėda: dingo stebuklingosios elnio Rudolfo pasagos.

 

Trečiokai mokėsi Platelių muziejuje

 

Rugsėjo 30d. abi trečiokų klasės išriedėjo į Platelius. Platelių muziejuje mokiniams vyko pasaulio pažinimo pamoka „Kodėl gyvūnai taip plačiai paplitę“. Susirinkę Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijoje mokiniai susiskirstė į grupes ir kibo į darbus. Trečiokų laukė daugybė klausimų apie gamtą: apie pelkių, miškų, upių, ežerų ir pievų gyventojus. Atlikę užduotis mokiniai jau žinojo daugybę gamtos paslapčių. Visi kartu taip pat lankėsi Užgavėnių ekspozicijoje, aplankė ir senolį Raganų uosį.

 

Graži mūsų šeimynėlė

 

Šiuos žodžius dainavo ir šoko kartu su savo mamytėmis, tėveliais, močiutėmis, broliukais ir sesutėmis 2a klasės vaikai, susirinkę gegužės 18 dieną į klasės šeimų šventę „Graži mūsų šeimynėlė“. Šventės pradžioje antrokai dovanojo savo šeimos nariams šventinį koncertą: deklamavo eiles, dainavo, šoko ir muzikavo. Po šventinio koncerto vyko Šauniausios šeimos rinkimai. Visi antrokai tapo  komisijos nariais  ir kartu varžovais.  Šeimos nariams teko atlikti įvairias užduotis: dalyvauti žaibo turnyre, mamytėms atpažinti savo vaikus ir surasti jų užrašytas mintis apie šeimą, vaikams varžytis estafetėse. Po rungčių komisija vieningai nusprendė, kad visos šeimos yra pačios šauniausios ir komisijos nariai-antrokai nugalėtojus apdovanojo savo pačių kurtais padėkos raštais ir gėlėmis.

 

Žaislų paradas Kalėdų išvakarėse

 

Gruodžio 21 dieną antrokų mokykloje nebuvo. 2a klasė virto žaislų karalyste. Čia karaliavo žaislai ir Kalėdų senelis. Jis atvyko iš pačios Laplandijos. Kalėdų senelis mielai pasakojo apie savo kasdienybę: demonstravo „žaisliukams“ savo stebuklinguosius žiūronus, įspūdingą mobilųjį telefoną, slaptą nykštukų laišką, kurį perskaityti su stebuklinguoju padidinimo stiklu galėjo tik pats Kalėdų senelis.  Senelis ir tėveliai stebėjo žaislų paradą, klausėsi  žaislų dainų ir drauge šoko žaislų letkį. Pasibaigus žaislų paradui, žaisliukai pavirto į antrokus. Jiems Kalėdų senelis išdalino didžiulį maišą dovanų.

 

Kai Kalėdų senelis, antrokams beldžiant jo stebuklingąja lazda, pro langą pamojavęs ranka savo stebuklingomis rogėmis išskriejo pas kitus vaikus, antrokai kartu su tėveliais kūrė sveikinimus klasės šeimoms, vėžinosi stebuklinga karieta, kūrė kalėdinius linkėjimus ir spėliojo, ką slepia kalėdinis maišelis.

 

V. Mačernio žūties metinių minėjimas


Sedos V. Mačernio gimnazija spalio pradžioje kiekvienais metais mini Vytauto Mačernio žūties metines. Ne išimtis ir šie mokslo metai. Spalio 9 dieną antrokai ėjo į gimnazijos biblioteką, kur gimnazijos bibliotekininkė A. Vozgirdaitė vaikams pasakojo apie poetą, jo vaikystę, kūryba, demonstravo skaidres. Grįžę į klasę antrokai piešė poeto Vytauto Mačernio vaikystę.

Švaros rytmetys


Rugsėjo 30d. per klasės valandą pas antrokus svečiavosi gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Z. Žiaugienė. JI pasakojo vaikams apie higieną. Aplankė mokinukus ir švaruolis drakoniukas, kuris mokė valyti ir prižiūrėti dantukus.

Kas vasarą su kailiniais, o žiemą ir be marškinių?

 

Kas vasarą su kailiniais, o žiemą ir be marškinių? Tokią mįslę 2a klasės mokinukams trečios pamokos pradžioje užminė mokytoja. Atsakymo ieškoti antrokai išvyko į Puokės kaimą, prie didžiausio akmens Lietuvoje- Barstyčių akmens. Išlipę iš mokyklinio autobusiuko vaikai nuskubėjo prie riedulio milžino. Pirmiausia knietėjo užlipti patiems ant šio milžino. Nulipus parūpo sužinoti, iš kur šis milžinas čia atsirado, koks jo aukštis, kiek jis sveria ir daugybę kitų dalykų. Viską išsiaiškinę apie Barstyčių milžiną, antrokai prisiminė mokytojos užmintą mįslę. Apsidairę aplinkui lengvai rado atsakymą, kad tai – medis. Tokia ir buvo integruotos pasaulio pažinimo ir kūno kultūros pamokos tema. Nieko nelaukę mokinukai kibo į užduotis: išsiaiškino, kokias dalis turi medžiai, kokių rūšių medžiai auga aplink didįjį milžiną. Po to vaikai rinko įvairių medžių lapus ir vaisius, žaidė įvairius, komandinius ir judriuosius žaidimus. Pamokos pabaigoje vaikų rankose mirgėjo medžių lapai, vaisiai ir netgi grybai, o akyse švietė šypsenos.

Žaidimų fiesta

Bėgo prabėgo pirmieji mokykliniai metai. Gegužės 29 dieną susirinkome į klasę paskutinį kartą kaip pirmokai. Tą dieną mūsų mokykloje nelaukė nei pamokos, nei vadovėliai, nei sąsiuviniai... Susirinkome švęsti. Pirmiausia pasveikinome Justę, Ramintą, Edviną, Ivetą ir Vaidą. Jie savo gimtadienius švęs tik vasarą, tačiau savo sveikinimus ir dovanėles mes įteikėme iš anksto. Tada klasės mokytoja supažindino mus su mūsų pasiektais rezultatais ir įteikė pirmos klasės baigimo diplomus ir mažas atminimo dovanėles. Po sveikinimų pirmokų laukė žaidimai ir pramogos. Pirmiausia dalyvavome 100klausimų iš pirmos klasės turnyre. Tai buvo žaibo turnyras, nes iškart už teisingą atsakymą pirmokai gaudavo prizą. Po to įsisukome į žaidimų fiestą: šokome, pūtėme muilo burbulus ir balionus, žaidėme kitus įvairius žaidimus.

Pirmokai mokė dvyliktokus

Gegužės 28-ąją visose Lietuvos gimnazijose nuaidėjo paskutinis skambutis abiturientams. Pirmokėliai šios šventės taip pat labai laukė. Labai smalsu buvo maža rankele imti didelį mokyklinį varpelį, juo tillindžiuoti, spausti mažame delne tvirtą dvyliktoko delną ir palydėti jį į Paskutinio skambučio šventę.  Tačiau bene labiausiai mažos širdelės spurdėjo, pagalvojus apie tai, kad tądien teks mokyti dvyliktokus.  Jau per antrąją pamoką pirmokų klasės buvo sausakimšos. Į pirmokų suolus sėdo dvyliktokai.  Mažieji mokytojai rimtais veidais skelbė pamoką po pamokos. Tąkart jų būta šešių.  Pirmoji buvo kūno kultūra, kurios metu visi linksmai pramankštino rankas tvirtiems pirmokų ir dvylktokų rankų paspaudimams. Po to sekė matematika. Kai mokytoja Justė pateikė antrąją pamokos užduotį, dvylikokams net juodraščių prireikė. Tačiau visas užduotis pavyko įveikti, o už teisingus atsakymus mažieji mokytojai dvyliktokams dalijo proginius Paskutinio skambučio saldainius. Trečioji buvo lietuvių kalba. Dvylikokai, pasukę galvas, įveikė ir mokytojos Vaidos užduotis.  Kadangi įpusėjus pamokoms dvyliktokai pavargo, mokytoja Raminta pravedė jiems pedagoginę pertraukėlę. Po jos vėl kibom į mokslus. Pasaulio pažinimo užduotis pateikė mokytojas Pijus. Deja, ne visas jo užduotis didieji mokiniai įveikė.  Per šokio pamoką dvyliktokai ir pirmokai kartu šoko flashmoba,ą. Per paskutiniąją- dailės pamoką dvyliktokai, padedami pirmokėlių, lankstė lėktuvėlius. Ant kurių vėliau užrašė savo linkėjimus vieni kitiems ir juos vėliau paleido vienas kitam.

Vaikų gynimo dienos šventė- „Vaikai gyvenimo gėlės“

Birželio 1-oji -  Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mes ją šventėme gegužės 26-ąją.  Pasigaminome popierines gėlytes ir patraukėme į Sedos kultūros centrą. Kur ir vyko šventė „Vaikai gyvenimo gėlės“. Šventėje dalyvavo daug svečių iš įvairių Sedos įstaigų, Sedos darželio ir Sedos gimnazijos pradinių klasių vaikai. Šventės metu klausėmės draugų dainelių ir pasakojimų, žaidėme, dainavome ir šokome. O šventės gale kartu su Pepe Ilgakojine atrakinome lobių skrynią, iš kurios pabiro saldainių lietus.

Pirmokai keliavo po Žemaitiją

 

Debesuotą gegužės 14-osios rytą, nepabūgę lietaus 1a klasės mokinukai su mamytės atkeliavo į mokyklą. Susėdo į autobusą ir išriedėjo Žemaitijos keliais. Pirmiausiai atvykome į Žemaitijos sostinę, Telšius.  Čia aplankėme Žemaitijos kaimo ekspoziciją. Mini Žemaitijos kaimelyje nusikėlėme į prosenelių laikus. Apžiūrėjome tris sodybas:  stambaus ir vidutinio ūkininko bei mažažemio valstiečio.  Ten matėme įvairiausių senovinių rakandų, įrankių, baldų ir dar daugybę nematytų daiktų. Matėme žirgus, glostėme ožiukus, ėriukus ir triušiukus. Senąjį ožį vaišinome obuoliais. Lipome į didelį seną vėjo malūną. Žemaitijos kaimo ekspozicijoje dalyvavome edukacinėje veikloje MAŽAS PIEMENĖLIS TURI BOTAGĖLĮ”. Edukacijos metu žaidėme piemenėlių žaidimus, matavomės klumpes, išbandėme naščius, kūrėme laužą ir kepėme „piemenuko kugelį“ – bulves.  Po to keliavome į žemaičių muziejų „Alka“. Čia apžiūrėjome senųjų Lietuvos dvarininkų baldus, indus, papuošalus. Prie stebuklingo veidrodžio, kuris geba išpildyti slaptus norus, šnabždėjome savo paslaptis. Gėrėjomės Lietuvos gyvūnų bei paukščių iškamšomis, o balkone mums atsivėrė visi Telšiai lyg ant delno. Palikę Alkos muziejų pasileidome Mąsčio pakrante. Buvo labai gražu ir smagu: supomės, laipiojome ir čiuožinėjome ant laipynių ir karstynių. Toliau patraukėme ant Šatrijos piliakalnio. Pačioje piliakalnio viršūnėje radome raganą, su šluota ugniakuro pelenus žarstančią. Raganėlė mums papasakojo visas legendas ir padavimus apie Šatrijos piliakalnį.

Šeimos šventė 1a klasėje

Gegužės mėnuo tituluojamas šeimos mėnesiu. Gegužės 15-ąją švenčiame šeimos šventę.  Pirmokėliai į savo šeimos šventę mamytes ir tėvelius, močiutes ir senelius, broliukus ir sesutes susikvietė gegužės dvyliktąją.  Sugužėjus į klasę visiems šeimų nariams pirmokėliai koncertavo: šoko, dainavo, deklamavo eiles, grojo, dovanojo savo rankomis augintas gėlytes ir gamintus sveikinimo atvirukus.

Žodį „šeima“ ne visi vienodai suprantame. Pirmokėliai jį taip pat supranta įvairiai. Savo mintis ir linkėjimus šeimai jie išsakė mokytojai. Ji vaikų mintis suvėrė į skaidrių vėrinį ir pateikė jį vaikų šeimynykščiams.

Po koncerto klasėje vyko šauniausios šeimos konkursas. Jame teko varžytis iš peties. Varžėsi visi šeimų nariai: nuo mažiausio iki vyriausio. Konkurso užduotys buvo įvairios. Rinkome ir didžiausią muilo burbulą ir greičiausio lėktuvo pilotą, kūrėme eiles apie šeimą. O ir kitose užduotyse teko pasitelkti pagalbon sumanumą, vikrumą, išradingumą. Visos šeimos buvo nepakartojamos, todėl visos buvo nominuotos šauniausiomis šeimomis ir apdovanotos.

Pradinukų savaitė 2015-eji


Kovo 3-6 dienomis Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje šurmuliavo pradinukų savaitės renginiai. Pirmokėliai taip pat buvo aktyvūs visų renginių dalyviai. Pradinukų savaitės renginiai startavo su pradinių klasių meninio skaitymo konkursu. Iš savo klasės į konkursą delegavome 3 mokinius: Justę, Vaidą ir Pijų. Pijus ir Vaida tapo konkurso prizininkais. Jiedu deklamavo J. Minelgos eilėraštį apie gandrą ir užėmė antrą vietą. Trečiadienį visi pradinukai varžėsi viktorinoje "Ką žinai apie Lietuvą?". Viktorinoje dalyvavo trys mūsų klasės pirmokai: Vaida, Justė ir Danielius. Burtai lėmė, kad Justė pakliuvo į ketvirtąją komandą. Ši komanda ir tapo viktorinos nugalėtoja. Ketvirtadienis buvo paskirtas menams. Visi pradinukai klausėsi draugų muzikavimo ir drauge piešė pavasarį. Menų dienos metu buvo apdovanoti ir pradinių klasių dailiojo rašto konkurso nugalėtojai. Mes išrinkome į šį konkursą Ivetą, Pijų ir Edviną. Ivetos darbas buvo apdovanotas. Paskutinę pradinukų savaitės dieną visi šurmuliavome Kaziuko mugėje. Kone visi pirmokėliai paragavo prekeivių duonos ir ir džiaugėsi patys galėję nusipirkti skanumynų ir draugų darbelių. Dėkoju Dominykui, Pijui, Mindaugui, Ivetai, Dangiu, danieliui, Edvinui, Justei, Vaidai ir Armandai už aktyvų dalyvavimą Kaziuko mugėje. Taip pat dėkoju ir vaikučių mamytėms ir tėveliams, močiutėms ir seneliams už pagalbą.

Ožiukų Kalėdos

 

Nors lauke žiemos nė kvapo, tačiau jau nuo gruodžio 1-osios pirmokėliai kantriai laukė Kalėdų ir jų šventės. Laukimas prasidėjo pradinukų adventiniu rytmečiu, iš kurio parsinešėme meilės ir šilumos žvakelėje. Su šia žvakele uždegėme ir pirmąją adventinio vainiko žvakelę klasėje. Tą patį rytą klasėje radome ir Kalėdų Senelio laišką ir jo paliktą advento kalendorių. Kalėdų Senelis pirmokėlius lankydavo kasdien, kalendoriaus vokelyje palikdamas po mažą staigmenėlę. Antrąją gruodžio savaitę gavome didelį voką, kuriame buvo 14 Kalėdų Senelio padėjėjų- nykštukų laiškų (kiekvienam pirmokėliui po vieną). Jie kvietė mus paskubėti daryti gerus darbelius ir rašyti laiškus Kalėdų Seneliui. Taip ir padarėme... Ir vis laukėme didžiųjų metų švenčių: mokėmės dainelių, eilėraščių, muzikinių kūrinėlių, repetavome vaidinimą, gaminome sveikinimus tėveliams, puošėme klasę. Ir štai atėjo lauktoji diena. Į klasę lydimi tėvelių sugužėjo pirmokėliai, virtę ožiukais ir vilku. Tiesa, vilkas nebuvo blogas. Jo būta artisto, kuris ir kvietė pirmokėlius į kalėdinį koncertą. Žinoma, aplankė ir Kalėdų Senelis. Kartu pašokęs, padainavęs, išdalijęs dovanas iškeliavo pas kitus vaikus, prižadėjęs grįžti pas mus kitais metais...

Rytmetys, skirtas Vytautui Mačerniui

 

Spalio mėnesį gimnazijoje gausu renginių, susijusių su poetu Vytautu Mačerniu, nes spalio 7 dieną minime poeto žūties metines. Ankstų spalio 10 rytą pirmokėliai gimnazijos skaitykloje taip pat susipažino su poetu Vytatutu Mačerniu bei jo kūryba. Skaityklos darbuotoja A. Vozgirdaitė  jaukioje aplinkoje  gimnazijos mažiesiems demonstravo skaidres ir papasakojo apie poetą, skaitė jo eilėraščių ištraukas. Pirmokams buvo labai įdomu.

Pamokos kitaip..

 

Saulėtą ir spalvotą spalio 2-osios rytą visi pirmokėliai susėdo į geltonuosius mokyklinius autobusėlius ir iškurnėjo mokytis į Akmenės krašto muziejų. Kaip žinia, Akmenės pavadinimas siejamas su lietuvišku žodžiu- akmuo. Todėl muziejuje apžiūrėjome gausią akmenų ekspoziciją. Visi akmenys buvo surinkti Akmenės krašte. Matėme molio karjere rastas unikalias fitozauro liekanas. Apžiūrėjome įdomią tautodailės ekspoziciją. Galiausiai lankėmės pačioje įspūdingiausioje muziejaus vietoje- drugelių namuose. Drugelių namuose gyvena netoli 100 drugelių iš įvairių pasaulio vietų. Ten matėme didžiausią pasaulyje  naktinį drugį Atacus atlas. Muziejų puošia labai gausi negyvų drugelių kolekcija. Pasidžiaugę drugeliais skubėjome į edukacinę pamokėlę, kurios metu visi pirmokėliai iš vilnos nusivėlė sau po drugelį.